0
Posted 08 Kasım 2012 by SelectX in Dizi
 
 

NBC’den yeni bir pilot bölüm siparişi: ‘Grow The F**k Up’


2012-2013 sonbahar sezonunda haftaların ilerlemesiyle birlikte özellikle Fox, NBC, CBS, ABC gibi ulusal kanallardan önümüzdeki televizyon sezonları için ekranlara gelmeye aday birçok yeni dizi projesinin haberleri gelmeye devam ediyor.
Bu kez adresimiz NBC. Tavuskuşu logosu nedeni ile Peacock Network olarak da adlandırılan Amerikan televizyon kanalı NBC,  komedi türünde yeni bir dizi projesinin pilot bölüm yayın haklarını satın aldı.
Şimdi gündemdeki bu yeni dizi projesiyle ilgili ilk ayrıntılara bakalım:
Grow The F**k Up‘ ismiyle lanse edilen komedi dizisinin hikayesi, senelerin ilerlemesine rağmen yaşına göre ilerlemeyi ve büyümeyi reddeden 36 yaşındaki bir kadın ile onunla aynı olgunluk seviyesinde diyebileceğimiz 20 yaşındaki bir üniversite öğrencisinin ilişkisi üzerine odaklanıyor.
Deadline‘ın haberine göre, Grow The F**k Up’ın pilot bölüm senaryosunu Alexandra Rushfield kaleme alıyor. 2006-2007 seneleri arasında ABC ekranlarına gelen durum komedisi Help Me Help You‘da Jennifer Konner ile birlikte yazar ve uygulayıcı yapımcılık yapan Ali Rushfield, şu sıralar devam etmekte olan beşinci sezonunda ekibe katıldığı NBC komedisi Parks and Recreation‘da yardımcı uygulayıcı yapımcı olarak görev yapıyor.
Dizinin pilot bölüm yönetmenliğini GirlsNew Girl ve son olarak Fox’un yeni komedisi The Mindy Project gibi dizilerde yönetmenlik deneyimi bulunan  Jesse Peretz üstlenecek.

.

Birçok sinema filminin yapımcılığını üstlenen Anthony Bregman (Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Synecdoche, New York, The Savages, The Ice Storm, Our Idiot Brother) ise projenin uygulayıcı yapımcısı olarak görev yapacak.
Hikayedeki karakterlerin yaş farkı göz önüne alındığında dizinin konusunun, Diablo Cody‘nin ABC kanalı için hazırlamakta olduğu ve millennial kuşakta yer alan 22 yaşındaki bir erkek ile X kuşağına ait 32 yaşındaki bir kadının arasındaki aşk ve aynı eve taşınmalarıyla gelişen olaylar üzerine odaklanan hikayeye sahip pilot bölüm projesiyle benzerlikler taşıdığını görüyoruz.
Bu arada projeye verilen ismin, son günlerde sıkça rastlamaya başladığımız $#*! My Dad Says veDon’t Trust the B—- in Apartment 23 gibi sansürlenmiş dizi isimlerinin izinden gittiğini söylememiz mümkün.
Universal Television yapımcılığında hazırlanan dizinin pilot bölümünün senaryo geliştirme çalışmaları sürüyor. İlerleyen haftalarda pilot bölüm için oyuncu kadrosunu oluşturma çalışmalarına başlanması bekleniyor.


SelectX