Posted 09 Kasım 2012 by SelectX in Dizi
 
 

NBC’den bir tam sezon onayı kararı daha çıktı

unblock-nbc
unblock-nbc

 

Ekran macerasına bu sezon başlayan dizilerdenChicago Fire’ın takipçilerine güzel haber! Windy City olarak nitelenen Chicago’da görev yapan bir itfaiye ekibinin kahraman kadın ve erkek görevlilerinin heyecan dolu maceralarını ve yaşamlarını konu edinen dizi, yayıncı kanal NBC”den yapılan yazılı basın açıklaması ile tam sezon onayını aldı!
2012-2013 sonbahar sezonunda ekranlara getirmeye başladığı dizilerden Animal Practice‘i iptal eden;RevolutionThe New Normal ve Go On‘a ise tam sezon onayı veren NBC, böylelikle bu sezonki dördüncü tam sezon onayını Chicago Fire’a vermiş oldu.
Entertainment Weekly‘nin haberine göre, bu kararın ardından ilk sezonunu garanti altına alan Chicago Fire’ın 13 bölümlük ilk sezon bölüm siparişinin sayısı dokuz ek bölümle birlikte 22 bölüme yükselmiş oldu.

.

Wolf Films ve Universal TV yapımcılığında hazırlanan dizi için geçtiğimiz haftalarda kanalın diğer dizisi Guys With Kids ile birlikte beş bölümlük ek senaryo siparişi verilmişti. Senaryoları gören NBC yetkililerinin dizinin gidişatına onay vermesinin ardından bu kararın çıktığını söyleyebiliriz.
Dizinin tam sezon onayı almasıyla ilgili NBC adına açıklamalarda bulunan kanalın eğlence departmanından sorumlu ismi Jennifer Salk şu ifadeleri kullandı: ”Çekici ve yıldızları parlamakta olan oyuncu kadrosunun yer aldığı bu heyecan verici yeni dramayı hepimiz seviyoruz. Uygulayıcı yapımcı Dick Wolf ve diğer tüm yapımcılar, Dick’in tipik epik anlatım tarzından faydalanılarak tasvir edilen harika kahraman karakterlerle dolu yüksek beklentili bu diziyi geliştirerek müthiş iş yaptılar. Bu diziye inanılmaz bir şekilde bağlandık ve ekibin sezonun geri kalanı için düşündükleri planları duymak için sabırsızlanıyoruz.

Derek Haas ve Michael Brandt ikilisinin senaryosunu kaleme aldığı; oyuncu kadrosunda Eamonn Walker (Walter Boden)Taylor Kinney (Kelly Severide)Monica Raymund (Gabriela Dawson),Jesse Spencer (Matthew Casey)Charlie Barnett (Peter Mills)David Eigenberg (Christopher Herrmann)Lauren German (Leslie Shay)Teri Reeves (Hallie) ve Merle Dandridge (Kay Fitori)gibi isimleri bulunduran Chicago Fire, NBC ekranlarında ilk beş bölümünü geride bıraktı. Şimdiye kadar istikrarlı izlenme oranları ile dikkat çeken dizinin bu süreç boyunca (ilk beş bölümün kesinleşen rakamları ile) oluşan bölüm başına düşen izlenme oranları ortalaması ise şöyle oluştu: 18-49 yetişkin yaş aralığında 1.82 reyting oranı ve 6.45 milyon toplam izleyici. DVR rakamlarıyla birlikte bölüm başına düşen izleyici sayısı 8 milyon civarlarına kadar çıkıyor.
Geçtiğimiz günlerde iptal edilen dizilerden Fairly Legal‘da Kate Reed karakterini canlandıran Sarah Shahi‘yi yinelenen bir rolle oyuncu kadrosuna katan Chicago Fire, Çarşamba akşamları NBC ekranlarında izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Dizi, 14 Kasım Çarşamba akşamı sezonun altıncı bölümü ‘Rear View Mirror’ ile kaldığı yerden devam edecek.

zp8497586rq

SelectX