17
Posted 23 Mayıs 2010 by Xtreme in Dizi
 
 

LOST Büyük Final!


See you in another life brother!

23 Mayıs’ı 24’üne bağlayan gecenin sabahında, tüm dünya 6 yıllık bir efsanenin muhteşem vedasına tanıklık edecek. “LOST”,  yıllardır peşinden sürüklediği hayranlarına hoşçakal diyecek…

Yapımcı David Lindelof’un sezon başında yaptığı açıklamada söylediği gibi merak edilen bütün soruların cevapları finalde verilecek.

Dile kolay, altı yıl boyunca her bölümden sonra komplo teorileri okuyarak ve türeterek, en ufak detaylara dikkat ederek ve herhangi bir mekanda eş-dost ile dakikalarca tartışarak takip ettik. Ekip bu süre zarfında, yaşattıkları garip duygulardan öte inanılmaz bir heyecan kattı bizlere. Bu veda bizlerin her ne kadar içini sızlatsada, boşluğa düşürsede, öncelikle bu güzel diziyi bizlere izlettikleri ve bu fenomeni yaşattıkları için LOST ekibine koca bir teşekkürü borç biliriz.

LOST Final Fragman

Kısaca sezonlar

1. sezon Oceanic Havayolları’nın Sidney-Los Angeles seferini yapan 815 sefer sayılı uçağı, gizemli bir adaya düşer. Adada mahsur kalan kazazedelerin, yaşayabilmeleri için yiyecek ve içecekten çok daha fazlasına ihtiyaçları vardır. Yaşamları, ormanın içinde dolaşan görünmeyen bir yaratık, kutup ayısı, deli Fransız kadın Rousseau ve “Diğerleri” diye bilinen adanın sakinleri gibi gizemli varlıkların tehdidi altındadır.

2. sezon
kazadan sonraki 45 günü anlatır. Hikayenin çoğunu, kazazedeler ile “Diğerleri” arasındaki anlaşmazlıklar oluşturur. Bu sezon, Desmond’ın yıllardır yaşadığı dünyaya ve “DHARMA”ya da giriş yaparız. Sezon boyunca kahramanlarımız gözü kör bir şekilde o numaraları bilgisayara girerler. Uçağın kuyruğundan hayatta kalanlarla tanışırız ve bu yeni gruptan Mr. Eko, adada önemli bir tema olan inancı savunurken, Locke da mantığın sesi olur. Geriye dönüşlerle karakterler arasında rastlantıyla açıklanamayacak bağlantılar olduğunu görürüz.

3. sezonda hikayeye, kazadan sonraki 67. gün ile devam edilir. Bu sezonda “Diğerleri”nin dünyasına resmen giriş yaparız. “Diğerleri”nin lideri Ben’in ve Juliette’in gizemli geçmişleri hakkında bilgi ediniriz. Kazazedeler ile “Diğerleri” arasında çatışma en uç noktaya taşınır. Kazazedeler, adanın yakınındaki gemi ile iletişime geçmeyi başarır. Adada romantizmin en çok yaşandığı sezon da bu sezon olur.

4. sezonda kazazedeler, adanın yakınlarındaki Kahana gemisinden gelenlerle anlaşmaya çalışır. Altı kazazede adadan kurtulmayı başarır. Sezon boyunca bu altı kişinin adadan kurtulduktan sonraki yaşamları ileriye gidişlerle gösterilir.

5. sezonda kazazedelerin hikayeleri iki zaman çizgisi üzerinden anlatılır. Adanın zamanda geçmişe ve geleceğe gitmesiyle başlayan ve sonunda 1974 yılında duran ilk zaman çizgisinde adada kalan kazazedeler, birer “DHARMA” üyesi olur. İkinci zaman çizgisi ise adadan ayrılanların Ajira Havayolları’nın 316 sefer sayılı uçuşuyla adaya dönmeye çalıştıkları 2007 yılıdır.

6. ve son sezon iki zaman çizgisinden oluşmaktadır. Her iki çizgi de 5. sezon finalinde hidrojen bombasının patlamasıyla ortaya çıkar. İlk zaman çizgisi, 815 sefer sayılı uçağın kaza yapmadan indiği alternatif bir zamanı göstermekte olan ‘flash sideway’lerden oluşmaktadır. 2. zaman çizgisinde ise kazazedeler, 2007’ye gider, Jacob’ın ölümü ve Kara Duman’la başa çıkmaya çalışır.


Xtreme

 
Avatar image
Always Watching