Posted 02 Kasım 2012 by SelectX in Dizi
 
 

Fairly Legal'ın geleceği belli oldu


'Hukukta ve hayatta her zaman iki taraf vardır. Sen hangi taraftasın?'.. Yasaları adil bulmayıp kendi kanunlarını koyan, kafasına koyduğunu yapan ve hukuk sistemine meydan okuyan arabulucu Kate Reed'in hikayesini izlediğimiz USA Network dizisi Fairly Legal'ın iki sezondur devam eden ekran macerasında yolun sonuna gelindi!

Geçtiğimiz akşam Michael Ealy ve Warren Koleikilisinin başrolleri paylaştığı Common Law'ı ilk sezonunun ardından iptal ettiğini duyuran kablolu televizyon kanalı USA Network, geleceği belirsizliğini koruyan Fairly Legal hakkındaki kararını da verdi ve diziyle yola devam etmemeyi seçti. Kısacası Fairly Legal, iki sezonun ardından iptal edildi.

Kanaldan dizinin iptaline yönelik yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ''Sarah Shahi, hiç kuşku yok ki önemli bir yıldız. Kendisinin kardeş yayın kuruluşlarından NBC'nin Chicago Fire dizisine katılmış olmasından dolayı heyecanlıyız. Fairly Legal ile gurur duyuyoruz. Harika geçen iki sezon için yetenekli oyuncu kadrosuna ve tüm ekibe teşekkürlerimizi sunuyoruz.''
Fairly Legal, bir süredir hakkında iptal edileceği yönünde söylentilerin gündemde olduğu diziler arasında yer alıyordu. Özellikle ikinci sezonun kanalı memnun etmemesi sonrasında dizi için neler yapabileceğini değerlendiren kanal yöneticileri aslında Fairly Legal'ı son sürece kadar gözden çıkarmamışlardı.

Çekici ve sempatik yıldız Sarah Shahi ve her şeye rağmen başarılı olabilecek potansiyele sahip olması gibi avantajlara sahip olan Fairly Legal'ın ikinci sezonundaki bu düşüşün engellenebilmesi için showrunner değişikliği ve oyuncu kadrosunda bazı değişikliklerin gerçekleştirilmesi gibi alternatif çözüm önerileri üzerinde çalışılmasına rağmen bu iyileştirmelerin kesin bir sonuç vereceğine ikna olmayan kanal yönetimi sonunda dizinin fişini çekme kararı aldı.

Bu sene başlarında 16 Mart'ta 'Satisfaction' isimli bölümle ikinci sezonu açan dizi, ekranlara gelen 13 bölümün ardından 15 Haziran tarihinde 'Finale' isimli bölümle sezonu noktalamıştı. İkinci sezona yaklaşık 3.5 milyon izleyici ile başlayan dizinin sezon sonundaki izleyici sayısı 2.5 milyona kadar düşüş göstermişti. İlk sezonun finalinde ise bu sayı 4 milyon civarlarındaydı.

Michael Sardo'nun yaratıcısı olduğu; Michael Trucco (Justin Patrick)Virginia Williams (Lauren Reed), Baron Vaughn (Leonardo Prince) ve Ryan Johnson (Ben Grogan) gibi isimleri de oyuncu kadrosunda bulunduran dizinin yıldız ismi Sarah Shahi geçtiğimiz gün haberini verdiğimiz üzere Chicago'da görev yapan bir itfaiye ekibinin kahraman kadın ve erkek görevlilerinin heyecan dolu maceralarını ve yaşamlarını konu edinen NBC'nin yeni sezon dizilerinden Chicago Fire'ın oyuncu kadrosuna yinelenen bir rolle katılmıştı.

zp8497586rq

SelectX