Click here to send us your inquires or call (852) 36130518

DOĞUS YAYIN GRUBU SUNAR: HD-en

NTV, NTV Spor, CNBC-e ve e2 programları, yüksek çözünürlük farkıyla D-Smart HD’de izlenebilen HD-en kanalında!

Doğuş Yayın Grubu’nun yeni HD kanalı HD-en D-Smart’ta 116. Kanalda…

NTV, NTV Spor, CNBC-e ve e2 kanallarından seçilmiş en güzel programlarla eş  zamanlı yayın yapacak olan “HD-en” izleyicilere D-Smart HD 116. kanal üzerinden sunulacak. HD-en dünyaca ünlü dizilerin, belgesellerin, basketbol ve futbol maçlarının evlerde yüksek kaliteyle izlenmesine olanak sağlayacak. Spor tutkunları için A Milli Futbol Takımı’nın Avrupa ve Dünya Kupası ön eleme maçları; Dünya Basketbol Şampiyonası ve NBA Basketbol Ligi

HD olarak yalnızca HD-en’de yer alacak.

HD-en bununla kalmıyor, üstün görüntü kalitesiyle hayatı, hayvanlar alemini, doğa belgesellerini ve şehir hayatını çarpıcı ve net görüntülerle ayağınıza taşıyor. “Hayat”ı sıra dışı bir görüntü kalitesi, sıra dışı hayvanlar ve sıra dışı yaşam formları ile yeniden keşfetmeye hazır mısınız? “Hayat/Life“ belgeseli HD olarak sadece HD-en’de!

Dedikoduyu seviyorsanız, moda benim hayatım diyorsanız, Desperate Housewives ve Gossip Girl’ü HD kalitesinde HD-en’den izleyerek farklı bir dünyaya adım atacaksınız. Yine Heroes, 24, Pasific, Mad Men, Nip/Tuck, Tudors, Chuck, Dexter gibi dünyaca ünlü diziler HD olarak HD-en de yer alacak.

Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın ise yaptığı açıklamada şunları  söyledi:

“Doğuş Yayın Grubu televizyonlarında yayınlanacak en iyi işleri yeni kanalımız HD-en’de HD kalitesi ile izleyicilere sunacağız. Bundan sonra spor tutkunları ve dizi meraklıları HD-en’de buluşacak.”

image image

Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın ve D-Smart ve smile adsl Şirketleri Grubu Yayın Grup Başkanı Murat Saygı.

D-Smart ve smile adsl Şirketleri Grubu Yayın Grup Başkanı Murat Saygı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, D-Smart, Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformu olarak izleyicilerine en iyi hizmeti vermek üzere atılımlarına devam ediyor ve HD yayın girişimini çok ciddiye alıyor. İşte bu ciddiyetimizin bir gösteri olarak HD-en kanalını abonelerimize sunmak üzere Doğuş Yayın Grubu’yla işbirliği yaptık. Yaptığımız işbirliğinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz ve izleyicilerimize en kaliteli kanalları sunmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu dönem; HD seyredenler ile HD seyrettiğini zannedenlerin ayrıştığı bir dönem olacak dedi.

2005 yılında dünyadaki HD TV sayısı 10 milyon iken 2010 yılında bu sayı sadece Türkiye’de yaklaşık 1,4 milyona ulaştı ve gelecek 5 yıl içinde de 7 ila 10 milyona ulaşması bekleniyor. 10 HD kanal ile Türkiye’nin en zengin HD içeriğine sahip platform olan D-Smart HD’nin Discovery HD, Animal Planet HD, Eurosport HD, HDTV Smart, Kanal D HD, StarTVHD, SinemaTV HD1 ve SinemaTV HD2, PenthouseHD kanallarına şimdi de HD-en katılıyor.

[flv]http://video.ntvmsnbc.com/Assets/Videos/FlvFiles/0000018867.flv[/flv]

HD (High Definition) nedir?

HD yüksek çözünürlüklü  görüntü kalitesi anlamına geliyor. Standart Definition’da görüntü 576 eşit satıra bölünüyor. Ekrana her resim basımında bu 576 satırın yarısı kullanılıyor (576 interlaced). Ancak, bu satırlar arası değişim gözün algılama hızından çok daha hızlı olduğu için gözümüz bunu bulanık bir görüntü olarak algılıyor.

High Definition’da ise iki çeşit görüntü modu var. Düşük kalitedeki HD görüntüde resim 720 satıra bölünüyor ve bir resim gösterme süresinde 720 satırın tümü kullanılıyor (720 progressive). DVB standartlarına göre günümüz teknolojisinde üretilen en kaliteli HD görüntü ise 1080 interlaced olarak adlandırılıyor. HD çözünürlük olarak 1080p (progressive) de bulunuyor, ancak şu an için sadece Blue Ray DVD’lerde kullanılıyor.

 

YORUMLAR

-1 Vote -1 Vote +1D-Smart – TRT HD – HD-en
Mart 6th, 2012 at

[...] Eminim bu içerikleri HD olarak izleyebilecek olmak hepinizi heyecanlandırıyor. HD-en kanalının sadece D-Smart’da olacak olması  D-Smart için şüphesiz önemli bir rekabet avantajı [...]


Hemen bir avatar edinmek için, Gravatar'a üye olun. Detaylı bilgi için tıklayın

...

 

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!: